Atrakcje okolic

Atrakcje okolicy:

  • Park Mużakowski – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO;
  • Geopark Łuk Mużakowa (pierwszy w Polsce) – również ze wsparciem UNESCO – a w nim trasa geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina” z miejscami unikatowymi w skali kraju, bursztynowymi i turkusowymi jeziorami antropogenicznymi, wychodniami węgla, miejscami obserwacji geotopów, tablicami informacyjnymi i  infrastrukturą turystyczną – m.in. wieżą widokową o wys. 24 m.;
  • Rezerwat Nad Młyńską Strugą – Obszar NATURA 2000 – przez który prowadzi niezwykle urokliwa droga do ruin dawnej niemieckiej osady – młyna Kucyk (niem. Kutzig). Biegnie ona wzdłuż wijącej się licznymi meandrami rzeczki Skrody (to również nie jest zwykłe miejsce). Ślady zostawił tu również front podczas II Wojny Światowej.
  • Park linowy Extreme Mużaków i Pałac Bruhla w Brodach
  • Spływy kajakowe i pontonowe po Nysie Łużyckiej
  • Jeden z większych bazarów przy zachodniej granicy – tzw. „Manhattan”

W Niemczech (czyli 8 km stąd):

Życie kulturalne

Galeria- źródło: oksir.pl i leknica.pl

Okolica mimo, iż postrzegana jako prowincja, z uwagi na sąsiedztwo Niemiec jest obszarem przygranicznym – daje to możliwości organizowania wielu imprez i finansowania ich, jako projekty polsko-niemieckie – stąd w okolicy zawsze coś się dzieje. Koncerty i wydarzenia kulturalne po polskiej i niemieckiej stronie w domu kultury OKSIR w Łęknicy, a także w Turmvilli w Bad Muskau oraz w Parku Mużakowskim  po obu stronach – również w Żarkach Wlk. możemy poszczycić się występami gwiazd estrady i organizowanymi hucznie piknikami i dożynkami, które cieszą się powodzeniem.

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą i niezwykłymi atrakcjami okolic.